top of page

Pogosto postavljena vprašanja (FAQ)

  • Komu je namenjen dodiplomski študij, Management mednarodne logistike, na NOA?
    Študij Managementa mednarodne logistike na NOA je namenjen vsem zainteresiranim posameznikom, ki želijo razviti svojo kariero na področju transporta in logistike. Transport in logistika sta izjemno perspektivni panogi, ki nudita obetavne možnosti za uspeh in izpolnitev poklicnih ciljev. Pri NOA organiziramo študijski program tako, da združujemo izkušene strokovnjake iz industrije s študenti, kar omogoča učinkovit in brezhiben prehod v delovno okolje. Naš bogat predmetnik vključuje nadpovprečno število strokovnih predmetov, ki študentom zagotavljajo temeljito in relevantno znanje.
  • Kdo se lahko vpiše v 1. letnik?
    Vpis v 1. letnik (program Management mednarodne logistike) je odprt za kandidate, ki izpolnjujejo eno od naslednjih pogojev: Opravljena poklicna matura ali Opravljena splošna matura ali Opravljen zaključni izpit v kateremkoli štiriletnem srednješolskem programu.
  • Kako potekata prijava in vpis v 1. letnik?
    Prijave na visokošolske zavode v Republiki Sloveniji potekajo preko eVŠ-ja. Podrobna navodila za izpolnitev prijave so na voljo na naslednji povezavi: Navodila. Za dodatna vprašanja ali pojasnila se obrnite na nas preko elektronske pošte referat@mynoa.com. Z veseljem vam stojimo na razpolago in vam nudimo podporo v celotnem postopku, da bo vaša izkušnja pri prijavi in vpisu kar se da gladka in učinkovita.
  • Kdo se lahko vpiše v 2. letnik?
    V 2. letnik programa se lahko neposredno vključijo naslednje skupine posameznikov: diplomanti sorodnih višješolskih programov, kot so na primer logistika, ekonomske in poslovne vede, diplomanti nesorodnih višješolskih programov, študenti visokošolskih programov, ki izkazujejo interes za nadaljevanje študija na Višji strokovni šoli za logistiko in študenti, ki so uspešno zaključili enakovredno izobraževanje v tujini.
  • Oddaja vloge za priznavanje opravljenih študijskih obveznosti:
    Koraki, ki jim morajo slediti tisti, ki se želijo vpisati neposredno v 2. letnik: oddaja prošnje za priznavanje že opravljenih izpitov. Poleg osebnih podatkov morajo kanidati priložiti tudi, a. Potrdilo o že opravljenih izpitih (pridobite ga v referatu višje šole, kjer ste diplomirali) ali b. Overjeno prilogo k višješolski diplomi. Obrazec je na voljo tukaj, oddaja prijave na eVŠ. → Tekstovna in slikovna navodila za prijavo preko eVŠ-ja najdete tukaj.
  • Kdo mora opraviti diferencialne izpite?
    Neposredno v 2. letnik se lahko vpišejo diplomanti soridnih višješolskih strokovnih programov (sprejetih po letu 1994). (Primeri: logistični inženirstvo, ekonomske in poslovne vede ipd.) Študenti morajo med študijskim programom opraviti 2 diferencialna izpita 1 letnika. In sicer: Osnove logistike in trajnostne mobilnosti (6 ECTS) in Pravni okvirji za poslovanje v mednarodni logistiki (5 ECTS). Prav tako se lahko neposredno v 2. letnik vpišejo diplomanti nesorodnih višješolskih strokovnih programov (sprejetih po letu 1994). Študenti morajo med študijskim programom opraviti 3 diferencialne izpite 1 letnika. In sicer: Osnove logistike in trajnostne mobilnosti (6 ECTS), Pravni okvirji za poslovanje v mednarodni logistiki (5 ECTS) in Ekonomika poslovanja (5 ECTS). Predavanja in diferencialna izpita bodo organizirani na VŠTL pred pričetkom šolskega leta. Izpita oz. izpiti se morata opraviti do zaključka študija.
  • Komu je namenjen magistrski študij, Trajnostna mobilnost in logistika, na NOA?
    Magistrski študij Trajnostna mobilnost in logistika na NOA je namenjen ambicioznim posameznikom, ki želijo poglobiti svoje znanje in se specializirati na področju trajnostne mobilnosti ter logistike. Program je oblikovan za tiste, ki si želijo kariere v trajnostnem razvoju prometnega sektorja ter razumeti kompleksnost in pomembnost logističnih izzivov v sodobnem globalnem okolju. Študentom zagotavljamo izjemno učno okolje, kjer se povezujemo s strokovnjaki iz industrije, kar omogoča pridobivanje praktičnih izkušenj in znanj. Program je odprt za posameznike, ki izpolnjujejo vpisne pogoje in želijo nadgraditi svoje znanje na področju trajnostne mobilnosti in logistike.
  • Kdo se ahko vpiše na magistrski študijski program, Trajnostna mobilnost in logistika ?
    V 1. letnik magistrskega študijskega programa 2. stopnje Trajnostna mobilnost in logistika se lahko vpišejo kandidati, ki izpolnjujejo naslednje pogoje: Zaključen visokošolski študijski program prve stopnje (strokovni ali univerzitetni) v obsegu najmanj 180 ECTS, na področjih poslovnih in upravnih ved, prava (04), ekonomije (0311), informacijskih in komunikacijskih tehnologij (06), varovanja (103), transportnih storitev (1088) ali katerikoli drugi primerljivi študijski program. Zaključen visokošolski strokovni študijski program, sprejet pred 11.06.2004 (pred uvedbo bolonjskega sistema). Zaključen univerzitetni študijski program ali specialistični študijski program po zaključeni visokošolski strokovni izobrazbi, sprejet pred 11. 6. 2004 (pred uvedbo bolonjskega sistema). V magistrski študijski program 2. stopnje Trajnostna mobilnost in logistika se lahko vpišejo tudi kandidati, ki so zaključili študijske programe iz točk 1., 2. in 3. prejšnjega odstavka, vendar s področij, ki niso navedena v prvem odstavku. Morebitne dodatne študijske obveznosti kandidati opravijo s predmeti Osnove logistike in trajnostne mobilnosti (6 ECTS) ter Ekonomika poslovanja (5 ECTS). Glede na obseg priznanih obveznosti iz prejšnjega študijskega programa, pridobljenih v Republiki Sloveniji ali tujini, se lahko kandidat vpiše v isti ali višji letnik magistrskega študijskega programa 2. stopnje Trajnostna mobilnost in logistika, če izpolnjuje pogoje za prehod, določene z akreditiranim študijskim programom.
  • Kako potekata prijava in vpis na magistrski študijski program?
    Prijave na visokošolske zavode v Republiki Sloveniji potekajo preko eVŠ-ja. Podrobna navodila za izpolnitev prijave so na voljo na naslednji povezavi: Navodila. Za dodatna vprašanja ali pojasnila se obrnite na nas preko elektronske pošte referat@mynoa.com. Z veseljem vam stojimo na razpolago in vam nudimo podporo v celotnem postopku, da bo vaša izkušnja pri prijavi in vpisu kar se da gladka in učinkovita.
  • Kdo mora opraviti diferencialne izpite?
    V magistrski študijski program 2. stopnje Trajnostna mobilnost in logistika se lahko vpišejo tudi kandidati, ki so zaključili študijske programe iz točk 1., 2. in 3. prejšnjega odstavka, vendar s področij, ki niso navedena v prvem odstavku. Morebitne dodatne študijske obveznosti kandidati opravijo s predmeti Osnove logistike in trajnostne mobilnosti (6 ECTS) ter Ekonomika poslovanja (5 ECTS). Glede na obseg priznanih obveznosti iz prejšnjega študijskega programa, pridobljenih v Republiki Sloveniji ali tujini, se lahko kandidat vpiše v isti ali višji letnik magistrskega študijskega programa 2. stopnje Trajnostna mobilnost in logistika, če izpolnjuje pogoje za prehod, določene z akreditiranim študijskim programom.
  • Kdo se lahko vpiše in študira, kot občan/-ka?
    V NOA smo odprti za vse zainteresirane posameznike, ki izpolnjujejo pogoje za vpis in si želijo pridobiti vrhunsko izobrazbo na področju trajnostne mobilnosti in logistike. Vpis v naš študijski program je mogoč kadarkoli med letom, kar vam omogoča fleksibilnost in prilagodljivost glede na vaše življenjske in poklicne obveznosti. Kot občan NOA boste deležni enakih privilegijev in možnosti kot vsi vpisani študenti. Naša vizija je ustvariti okolje, kjer vsak posameznik lahko razvija svoje potenciale in se strokovno izpopolnjuje. Z našo predanostjo kakovostnemu izobraževanju in povezovanju s strokovnjaki iz industrije vam nudimo odlično priložnost za gradnjo uspešne kariere na področju trajnostne mobilnosti in logistike.
  • Ali ima občan/-ka status študenta?
    Občan/-ka nima statusa študenta na fakulteti, kar pomeni, da nima pravic, ki izhajajo iz naslova statusa študenta.
  • Kakšni so stroški študija, kot občan/-ka?
    Stroški študija, kot občan/-ka so povezani z izpiti, ki jih občan/-ka opravlja. Ins icer se strošek enega izpita izračuna na podlagi ECTS kreditnih točk predmeta in vrednosti 1 ECST kreditne točke v EUR.
  • Kako se lahko vpišem, kot občan/-ka?
    V postopek vpisa kot občan na NOA se lahko vključite na naslednji način: Izpolnite prijavnico, ki je na voljo spodaj, ter priložite ustrezno dokumentacijo. Za morebitna vprašanja ali dodatne informacije nas kontaktirajte predhodno na referat@mynoa.com V kolikor kandidat izpolnjuje pogoje za vpis, sklenemo pogodbo med visoko šolo in kandidatom. Pogodba natančno opredeli predmete, ki jih mora občan opraviti, določi roke za izvedbo učne enote, preverjanje znanja ter način plačila. Ko so formalnosti urejene, občan pridobi dostop do administracijske platforme in e-učilnice ter lahko tako prične s študijskim procesom. Veselimo se sodelovanja z vami.
  • Kako poteka opravljanje izpitov?
    Občan/-ka ima možnost pristopa k vsem razpisanim izpitnim rokom, pri čemer veljajo enaki pogoji kot za študente s študentskim statusom. To pomeni, da lahko pristopi k izpitu, če izpolnjuje zahtevane pogoje za posamezen predmet. Za prijavo na izpitni rok se občan/-ka prijavi vsaj 3 dni pred datumom izpita preko spletnega portala. Pogoj za udeležbo na izpitnem roku je predhodno plačilo izvedbe predmeta. Po uspešno opravljenih študijskih obveznostih prejme občan/-ka potrdilo o opravljenih študijskih obveznostih, kjer so navedene pridobljene ECTS točke. Opravljene študijske obveznosti lahko nato uveljavi ob morebitnem vpisu v študijske programe na visoki šoli. Pomembno je omeniti, da kot občan/-ka ni mogoče dokončati študija in pridobiti diplomske listine ter strokovnega naslova. Za pridobitev strokovnega naslova se mora kandidat/-ka formalno vpisati v ustrezni študijski program. V primeru vpisa na študijski program visoke šole se mu/ji priznajo opravljene obveznosti kot občan/-ka, kar lahko vpliva na sorazmerno znižanje šolnine ob vpisu za prvo leto študija.
  • Ali se lahko izpišem, če študiram, kot občan/-ka?
    Občan/-ka lahko prekine študij ali pa se izpiše. V tem primeru nas prosim kontaktiraje na referat@mynoa.com.
študij logistike, vštl, visoka šola za transport in logistiko, študij transporta, study logistics, supply chain management

Prijavi me na e-novičke

bottom of page